• Akreditované kurzy

  Hledáte již dlouho práci, máte zdravotní handicap nebo jste na mateřské dovolené? Akreditovaný rekvalifikační kurz zvýší vaše šance na trhu práce,
  více

 • Termíny kurzů v roce 2019

  Termíny vzdělávacích kurzů na rok 2019 najdete v informacích vždy u příslušného zvoleného kurzu,
  předkládáme také kompletní přehled termínů na celý rok 2019

 • Neakreditované kurzy

  Jste znevýhodněn na trhu práce?
  Absolvujte kurz v oblasti administrativy, IT nebo zemědělství. Pomůžeme vám dále najít pracovní uplatnění,
  více

 • Přihláška

  Využijte naši nabídku rekvalifikačních a vzdělávacích programů, či zájmových kurzů, vyberte si kurz, přihlaste se a změňte od základů svůj život,
  více

Nacházíte se: Neakreditované kurzy Zájmové kurzy, semináře

Zájmové kurzy, semináře

Průběžně dle zájmu provádíme:

 • vážení na speciální váze - hmotnost + % tělesného tuku + podíl vody v těle, svalové hmoty + nebezpečný viscerální tuk + metabolický věk

Na zájmové kurzy je nutné ohlásit se předem na tel. č.: +420 739 727 197, nebo e-mailem na adrese: bruzova@aktivnizivotaz.cz.

Prostory pro vzdělávací aktivity
Frýdek-Místek T. G. Masaryka 496
Havířov-Město Na Fojtství 10
Karviná Masarykovo nám. 2457/10
Nový Jičín Bohuslava Martinů 2
Orlová-Lutyně Masarykova 958
Ostrava Na Hradbách 18
Kurz Aromamasáž a základy aromaterapie
Tato masáž je relaxační masáží celého těla spojená s léčivým účinkem éterických olejů, které mají schopnosti pronikat kůží do těla a tak ovlivnit naše zdraví. Tato masáž účinně stabilizuje naši psychiku, blahodárně působí proti únavě, stresu a skvěle regeneruje jak naše tělo, tak mysl. Silice při masáži pronikají do těla a zároveň se inhalují, čímž se spojuje požitek z vůně s ozdravnou sílou doteku.
Kurz Baňkování
Získáte základní i pokročilé dovednosti s manipulací baňkou a odborné znalosti pro provádění baňkování. Navíc se naučíte několik sestav baňkování dle TČM. Naučíte se baňkovou masáž zad, beder, šíje, techniky přisávání baněk, práce s více druhy baněk a jiné metody.
Kurz obsahuje teoretickou, praktickou část a je zakončen osvědčením.
Kurz Detoxikační masáže medem
Detoxikační masáž odstraňuje jedy z tělesných tkání, silně oživuje celý organismus, působí do hloubky tkání a je vhodná i při kloubních onemocněních, obnovuje přirozenou detoxikační schopnost organismu, přispívá při stresu, slabosti, chronických problémech. Naučíte se detoxikační masáž zad, medové zábaly, aplikaci medové masáže i na ploskách nohou a navíc aplikaci medové masáže a zábalu na kolena a ramena.
Kurz je určen nejen pro maséry, ale i pro laickou veřejnost pro domácí použití. Kurz je zakončen osvědčením.
Kurz Energetická masáž míčky
Energetická masáž míčky je technika využívající pěnových míčků k masáži obličeje i těla. Jedná se nejen o pomocnou fyzioterapeutickou metodu, ale technika pracuje na bázi psychosomatického uvolnění. Indikace: problémy respiračního charakteru, rýma, záněty dutin, bolesti hlavy, nervozita, stres.
Kurz Lifting obličeje
Kurz Lifting obličeje je výuka vypínací masáže obličeje, velice účinná kosmetická ale i zdravotní péče o pokožku obličeje. Zlepší prokrvení svalů v obličeji, zpomaluje tvorbu vrásek, brání stárnutí pleti.
Kurz Masáž hlavy, šíje a krku a aplikace ušních svící
Jedná se o techniku masáže hlavy, šíje a krku, kdy masírujeme speciální body pro akupresuru, abychom odblokovali toky energií a stimulovali vyvážený tok energií tělem, zvyšujeme pohyblivost a vitalitu, zbavujeme stresu a fyzického napětí. Součástí je i masáž obličeje, která má vysoce relaxační účinky. Masáž vlasové pokožky hlavy má spíše energetický účinek. Celý systém masáže se zaměřuje na oblast krku, šíje a trapézových svalů, stimuluje a uvolňuje postupně energetické dráhy a spazmické oblasti, natahuje zkrácené svaly, protahuje. Kurz je navíc obohacen o aplikaci ušních svíček, které představují účinnou prevenci i rychlou pomoc při mnoha obtížích. Ušní svíce používáme jako podpůrnou léčbu zdravotních problémů například nemoci dutin, nemoci uší, při migrénách, nespavosti, pro zvýšení imunity aj.
Kurz Masáž lávovými kameny
Jde o výuku opravdových masážních technik horkými lávovými kameny (nikoli jen obkládání těla horkými kameny). Tato masáž dokáže navodit pocity úlevy a relaxu, proto je masáž Hot Stones ve světě i u nás tak žádaná. Příjemné teplo pravých lávových kamenů svojí vibrací a teplem ovlivňuje energetické dráhy v těle, působí blahodárně na mysl a uvolňuje zatuhlé svaly.
Kurz Moxování
Jedná se o techniku TČM (akupunktura bez jehel), kdy se k požehování používá dlouhý pelyňkový doutník zvaný moxa. Hluboko prohřívajícím teplem zapálené moxy se ošetřují akupunkturní body, uvolňují se akupunkturní dráhy a části těla.
Kurz Reflexní masáž
Masáž je prováděná převážně na ploskách chodidel, kde je "mapa" celého organismu. Účelem masáže je obnovení toku životní energie. Je to jediná metoda, kterou můžeme použít jako metodu diagnostickou, tak i masážní. Jedná se o "bodovou" masáž propojenou s masáží plosek nohou. V rámci masáže se dozvíte něco o akupresuře, o důležitých akupunkturních bodech jinde na těle. Navíc se naučíte něco z reflexní masáže na rukou a jak lze u této metody použít i moxování.
Kurz Výukové kurzy masáže dětí a kojenců
Masáže dětí je cesta, jak se dostat ke svým dětem. Díky masážím se dítě zklidní, lépe spí, dobře se vyvíjí. Dotekem učíme děti relaxovat. Naučíme se správnou techniku masáže, něco o aromaterapii a jak ji lze využít nejen pro své dítě. Kurz je určen jak pro laickou veřejnost (především maminky), tak pro maséry, kteří techniku mohou předávat dál mezi laickou veřejnost.