• Akreditované kurzy

  Hledáte již dlouho práci, máte zdravotní handicap nebo jste na mateřské dovolené? Akreditovaný rekvalifikační kurz zvýší vaše šance na trhu práce,
  více

 • Termíny kurzů v roce 2021

  Termíny vzdělávacích kurzů na rok 2021 najdete v informacích vždy u příslušného zvoleného kurzu,
  předkládáme také kompletní přehled termínů na celý rok 2021

 • Neakreditované kurzy

  Jste znevýhodněn na trhu práce?
  Absolvujte kurz v oblasti administrativy nebo informačních technologií. Pomůžeme vám dále najít pracovní uplatnění,
  více

 • Přihláška

  Využijte naši nabídku rekvalifikačních a vzdělávacích programů, či zájmových kurzů, vyberte si kurz, přihlaste se a změňte od základů svůj život,
  více

Nacházíte se: Neakreditované kurzy Zájmové kurzy, semináře

Zájmové kurzy, semináře

Vyberte si zájmové kurzy a semináře v oblasti výživy, wellness a ručních prací:

Zájmové kurzy

Semináře a přednášky

 • Stravování s bezlepkovou dietou - jak na to?
 • Poruchy příjmu potravy a rizikové faktory v období adolescence
 • Redukční diety aneb nehubněme, ale zhubněme
 • Strava předškoláků - jak na zdravé svačinky
 • Diabetes a co dál

Termíny zájmových kurzů a seminářů

Informace o zájmových kurzech z obl. wellness: Andrea Brůžová, mobil: +420 739 727 197, e-mail: andrea.bruzova@seznam.cz.

Informace o kurzu Patchwork a seminářích : Pavlína Bergerová, mobil: +420 776 779 911, e-mail: bergerova@aktivnizivotaz.cz.

Prostory pro vzdělávací aktivity
Frýdek-Místek Radniční 1235
Havířov-Město Na Fojtství 10
Karviná Masarykovo nám. 2457/10
Orlová-Lutyně Energetiků 940
Kurz Aromamasáž a základy aromaterapie
Tato masáž je relaxační masáží celého těla spojená s léčivým účinkem éterických olejů, které mají schopnosti pronikat kůží do těla a tak ovlivnit naše zdraví. Tato masáž účinně stabilizuje naši psychiku, blahodárně působí proti únavě, stresu a skvěle regeneruje jak naše tělo, tak mysl. Silice při masáži pronikají do těla a zároveň se inhalují, čímž se spojuje požitek z vůně s ozdravnou sílou doteku.
Kurz Baňkování
Získáte základní i pokročilé dovednosti s manipulací baňkou a odborné znalosti pro provádění baňkování. Navíc se naučíte několik sestav baňkování dle TČM. Naučíte se baňkovou masáž zad, beder, šíje, techniky přisávání baněk, práce s více druhy baněk a jiné metody.
Kurz obsahuje teoretickou, praktickou část a je zakončen osvědčením.
Kurz Masáž lávovými kameny
Jde o výuku opravdových masážních technik horkými lávovými kameny (nikoli jen obkládání těla horkými kameny). Tato masáž dokáže navodit pocity úlevy a relaxu, proto je masáž Hot Stones ve světě i u nás tak žádaná. Příjemné teplo pravých lávových kamenů svojí vibrací a teplem ovlivňuje energetické dráhy v těle, působí blahodárně na mysl a uvolňuje zatuhlé svaly.
Kurz Moxování
Jedná se o techniku TČM (akupunktura bez jehel), kdy se k požehování používá dlouhý pelyňkový doutník zvaný moxa. Hluboko prohřívajícím teplem zapálené moxy se ošetřují akupunkturní body, uvolňují se akupunkturní dráhy a části těla.
Kurz Patchwork
Patchwork (patch - záplata, vyrobeno ze záplat) je zvláštní technika sešívání látek. Jedná se o sešívání malých, různě barevných kousků látek tak, že spolu vytvářejí větší geometrické vzory. Výsledný patchwork je pak spojen s dalšími vrstvami látky a je ještě ozdobně prošíván drobnými stehy.